O Hakutsuru

Úvod O Hakutsuru

Hakutsuru, majestátny okrídlený Biely Žeriav, je vo východných kultúrach už odpradávna symbolom dobrého zdravia, dlhovekosti, vznešenosti, elegancia ale hlavne nebojácnosti.

 

Bojovný duch tohto bieleho žeriava sa nezastavil ani pred zápasom s tigrom či väčším predátorom. Jeho dokonale premyslené, prezieravé pohyby, obranné manévre, efektivita pohybu a využitie energie počas letu, alebo spôsob zabezpečenia si potravy, boli už v dávnych dobách významným námetom pre Majstrov, zakladateľov východných bojových umení. Svoju výnimočnosťou bol pohnútkou pre vznik legiend, bájí a tradícií.

 

Prajeme Vám, nech sa Hakutusuru stane súčasťou Vášho karate, športového a majstrovského rastu. Tak ako sa kedysi bájny Hakutsuru - Biely Žeriav stal na začiatku nepopierateľnú súčasťou pri vzniku bojových umení i samotného Karate.

 

S Vašim Hakutsuru Equipment ste jedným krôčikom na tej správnej ceste. 

História


História značky Hakutsuru Seizo 白鶴 製造 (Manufaktúra Bieleho Žeriava), pod vedením Majstra Takaitoshiho Okazakiho, siaha do čias tridsiatych rokov minulého storočia, kedy na japonských ostrovoch došlo k masívnemu rozširovaniu bojových umení a karate medzi širokou populáciu. Okazaki San spolu so 6 krajčírmi založil v meste Nagoya, prefektúra Aichi na ostrove Honshu malú manufaktúru. Okrem tradičného oblečenia pre japonský ľud, začali títo zruční krajčír šiť a navrhovať špecifický odev pre bojové umenia, z ktorého sa neskôr vyvinulo a rozšírilo medzi priaznivcov i biele GI.

 

Postupne sa Hakutsuru začalo dariť a ich výrobky sa stali čoraz viac žiadanejšie a obľúbenejšie. Hlavnou zásadou Majstra Okazakiho bolo, že každú tkaninu aj niť vyberal osobne, každý nový model vyskúšal sám, niekoľko mesiacov ho nosil, kým sa zaradil do výroby. Žiadne GI alebo kimono neopustilo manufaktúru, kým neprešlo rukami jeho matky. Aj na tom staval svoju reputáciu. O dôkladnosti a precíznosti krajčírov tejto dielni sa šírili dobré zvesti z Nagoya až do Tokya, priamo na cisársky dvor. Vďaka dobrému menu, Hakutsuru získal štátne zákazky na výrobu uniforiem pre 5 zo 7 Cisárskych Univerzít - 旧 帝国 大学 Kyu-teikoku Daigaku. V tomto období už Hakutsuru Seizo s viac ako 50 zamestnancami žala najväčší úspech a popularita značky dosiahla svoj vrchol, jej výrobky sa dostali do povedomia od študentov až po cvičencov bojových umení ...

 

Bohužiaľ druhá svetová vojna poznamenala celé Japonsko, a s ním utrpela aj Hakutsuru manufaktúra. Po vojne nedokázala nadviazať na jej úspešné obdobie a smrťou Majstra Okazakiho v roku 1947 manufaktúra prestala vyrábať a rozpustila zamestnancov.

 

70 rokov od ukončenia výroby, priaznivci značky Hakutsuru stavili na tradíciu a dobré meno a svojím plným nasadením obnovili výrobu. A bájny Hakutsuru - Biely žeriav vstal z popola ... Nová generácia výrobkov Hakutsuru sa zameriava výhradne na produkty pre karate ako GI a OBI. Každé GI Svojim názvom presne špecifikuje na akého nositeľa je zamerané. Rada pre začínajúcih karatistov nesie názov Hakutsuru Kōhai, pre skúsenejšieho učňa Senpai, a ďalšie pre majstrov ako Sensei, Renshi a Shihan.

 

Veríme, že výrobkami Hakutsuru Equipment 白鶴 装置 vás presvedčíme o našich kvalitách. Naším cieľom je v maximálnej miere nadväzovať na tradíciu a precíznosť Hakutsuru. Vaša spokojnosť bude pre nás záväzok a najväčšiu radosť, lebo vieme, že aj my kráčame tou správnou cestou.

Copyright 2018 - 2024 © Hakutsuru